ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Συνεχίζουν με νίκες οι γυναίκες του Α.Ο.Π.Φ.

Συνέχεια με νίκες για τη γυναικεία ομάδα του ΑΟΠΦ. Με εξαιρετική και πιεστική άμυνα που έδωσε τη δυνατότητα για εύκολα καλάθια με αιφνιδιασμούς, η ομάδα μας, δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλό της και δεν επηρεάστηκε από απουσία βασικής αθλήτριάς της. Με σκορ 3-19 στο 1ο δεκάλεπτο και 4-17 στο 2ο δεκάλεπτο, οι αθλήτριες έδωσαν από την αρχή το μήνυμα για το πάθος και την ανωτερότητά τους στο γήπεδο.
Ο ΑΟΠΦ, βρίσκεται πλέον μόνος στην 2η θέση, μετά και την εντός έδρας ήττας, της ομάδας της Βάρης από τον Ιωνικό. Απομένουν 3 αγωνιστικές για την ολοκλήρωση των αγώνων του ομίλου και η ομάδα μας, έχει εξασφαλίσει και μαθηματικά την πρόκριση της στην τετράδα και τα playoffs και τους αγώνες που θα ακολουθήσουν μετάξύ των 4 πρώτων ομάδων για την ανάδειξη του πρωταθλητή.
ΦΑΡΟΣ-ΑΟΠΦ: 29-55 (ημιχρ. 7-36)
Δεκάλεπτα: 3-19, 7-36, 14-47, 29-55