ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Επιστροφή με νίκη για την ανδρική ομάδα μπάσκετ του Α.Ο.Π.Φ.

MATCH REPORT by Nālu
Επιστροφή στις νίκες με… διπλό
Στον δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η ομάδα μας που στηριζόμενη στην άμυνα κατάφερε να περάσει με 68-59 από την έδρα του μαχητικού Δούκα. Οι παίκτες του coach Τερζή ήταν συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό και κατάφερναν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα να διατηρούν τα ηνία στο σκορ. Μάλιστα στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε ακόμα και στους δέκα πόντους (30-40). Για την ομάδα μας εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Ανδρέας Κανονίδης και Γιώργος Καλλιανιώτης, καθώς αμφότεροι ολοκλήρωσαν το ματς με double double σε πόντους και ριμπάουντ. Ο πρώτος σημείωσε 21 πόντους με 10 ριμπάουντ, ενώ ο νεαρός σέντερ τέλειωσε το ματς με τη στατιστική του να γράφει 10 πόντους και 14 ριμπάουντ.
Η επόμενη αγωνιστική θα βρει την ομάδα μας να αγωνίζεται και πάλι εκτός έδρας αυτή τη φορά στην έδρα του Διαγόρα στη Ρόδο.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ ΑΣ – Α.Ο. Π. ΦΑΛΗΡΟ 59-68
Διαιτητές: Τσαχάκης, Χριστοδουλάκης, Ναστούλης
Τα δεκάλεπτα : 17-23, 29-33, 45-49, 59-68
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ ΑΣ (Σορώτος): Μαραγκόπουλος, Στεργίου 2, Κοψιάς 8 (2), Μιχαήλ 7 (1), Παπανδρέου 1, Λίβανος 8, Σωτηράκης 21 (1), Χατζής, Μαλτέζος 3 (1), Λάκκας 4 (1), Τσιτσιγιάννης 5 (1).
Α.Ο. Παλαιό Φάληρο (Τερζής, Καμαριώτης): Σκόρδος 4, Δρίτσας 2, Κομποδιέτας 8 (2), Μαχαίρας 6, Μπολάτογλου 5 (1), Καλλιανιώτης 10 (14ριμπ.), Κανονίδης 21 (5 τριπ., 10ριμπ.), Οικονομόπουλος 9 (2), Μαγιτόμπε 3 (1).