ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΟΜΙΛΟΥ

Βράβευση Μπάσκετ 1982, Κολύμβηση & Πόλο

Η φετινή τιμητική βράβευση ήταν αφιερωμένη στο τελευταίο Πρωτάθλημα Ελλάδος του ΑΟΠΦ (σε οποιοδήποτε άθλημα), που κέρδισε το 1982 η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών. Βραβεύτηκαν και χειροκροτήθηκαν ο προπονητής Γ. Διάνας, η μπασκετμπολίστρια Ν. Λιόση, η αειθαλής έφορος Κική Γαβαλά και ο τότε Πρόεδρος του ΑΟΠΦ Κ. Νικολαΐδης.

Βραβεύθηκαν πολλές δεκάδες αθλητών και αθλητριών του ΑΟΠΦ για τις επιτυχίες τους κατά την περασμένη χρονιά.

Ξεχώρισαν η 2η θέση της κολύμβησης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα  Ανδρών – Γυναικών, που είναι η καλύτερη διάκριση από τη δεκαετία του ’50,  τα 2 χρυσά και 2 ασημένια μετάλλια που κατέκτησε το πόλο συμμετέχοντας στους τελικούς όλων των ηλικιακά κατηγοριών και το Πρωτάθλημα Μπάσκετ Γυναικών στην Α ΕΣΚΑΝΑ που οδήγησε την ομάδα στην Α2 Εθνική κατηγορία.