Πολύ καλά ξεκίνησε την ευρωπαϊκή περιοδεία του ο πρωταθλητής του Α.Ο.Π.Φ. στα 3.000μ. στιπλ, Γιώργος Σταμούλης. Ο δις πρωταθλητής Ελλάδος (2021, 2022) και 2ος πέρσι στο μίτινγκ της Καρλσρούης (Γερμανία) κάλυψε την απόσταση σε 8’48’’40, που είναι η καλύτερη εφετινή επίδοση στην Ελλάδα. Ο Γιώργος θα μετάσχει σε άλλα δύο μίτινγκ στην Ευρώπη, με στόχο να ξεπεράσει το περσινό 8’46’’10, που αποτελεί ατομικό του ρεκόρ και την καλύτερη επίδοση στην Ελλάδα μετά το… 2006.
Με πολύ καλή επίδοση άρχισε η ευρωπαϊκή περιοδεία του Γιώργου Σταμούλη
![](https://aopf.gr/wp-content/uploads/2024/05/Ω-Γιώργος-Σταμούλης-1.jpg)