ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Δύσκολη αναμέτρηση πρωτοπόρων Προφήτης Ηλίας – Α.Ο.Π.Φ.

Δεν τα κατάφερε η γυναικεία ομάδα, στο ντέρμπι των πρωτοπόρων και απέναντι σε έναν δυνατό και αξιόμαχο αντίπαλο, ηττήθηκε με 84-75. Το παιχνίδι είχε δύναμη, ταχύτητα και έφτασε σε υψηλό σκορ. Η ομάδα μας μετά το 23-14 του 1ου δεκαλέπτου και με προσαρμογές στην άμυνα, κατόρθωσε να ισορροπήσει το ματς και με σκορ 18-26 στο δευτερο δεκάλεπτο, έκλεισε το ημίχρονο με 41-40. Τα επιθετικά ριμπάουντ και τα μακρινά ευστοχα σουτ των αντιπάλων, συντηρούσαν μια διαφορά υπέρ τους, με τον ΑΟΠΦ, να βρίσκει λύσεις και να παραμένει κοντά στο σκορ. Το παιχνίδι κρίθηκε στα 4 τελευταία λεπτά, όπου ο αντίπαλος “κλείδωσε” μια διαφορά ασφαλείας, που διατήρησε έως το τέλος του αγώνα. Ο ΑΟΠΦ, μετά από μια μαχητική και αξιοπρεπή εμφάνιση, συνεχίζει την πορεία του, με στόχο την τετράδα και τα play offs του πρωταθλήματος. Επόμενος αντίπαλος, ο Φάρος Κερατσινίου, σε εξ αναβολής αγώνα, την Πέμπτη 23.2 στο Μπεφόν.