ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τις γυναίκες του Α.Ο.Π.Φ.

Σπουδαία εκτός νίκη της ομάδας μας, απέναντι στην πρωτοπόρο της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Α ΕΣΚΑΝΑ, ομάδα ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ ΒΑΡΗΣ.

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΑΟΠΦ, έπιασε πάλι την κορυφή. σε ισοβαθμία, αλλά με προβάδισμα απέναντι στην ομάδα της Βάρης μετά την ευρεία νίκη με μεγάλη διαφορά πόντων: 43-62. Με εξαιρετική αμυντική λειτουργία και επιθετική έκρηξη στο 2ο ημίχρονο, ο ΑΟΠΦ, υποχρέωσε τον αντίπαλο να πετύχει μόλις 2 πόντους σε ολοκληρο το 3ο δεκάλεπτο και 10 πόντους στο 4ο και η διαφορά σταμάτησε τελικά, στους 19 πόντους.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας, η ομάδα της Δάφνης Αγ. Δημητρίου (U-23), σε εκτός έδρας αγώνα και οι
οι αθλήτριες μας παραμένουν, σοβαρές, συγκεντρωμένες και ετοιμοπόλεμες για τον επόμενο αντίπαλό τους αλλά και για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.