Σε μια σημαντική χειρονομία προέβη ο πρώην δήμαρχος Π. Φαλήρου και νυν βουλευτής, Διονύσης Χατζηδάκης. Πληροφορηθείς ότι μία αθλήτρια και ένας...
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Απολύτως θετικό δείγμα για το μέλλον και την αγωνιστική συμπεριφορά της σε μεγάλους αγώνες αποτέλεσε η πρώτη συμμετοχή της 16χρονης, Αλεξάνδρας Τσερνόβα (2008)...
Ο ΑΟΠΦ, με μια σημαντική μεταγραφική του κίνηση απέκτησε την έμπειρη και ικανή αθλήτρια Κοντογιώργου Μαρία και ενισχύει την frontline της ομάδας για την...
Η Έλενα Σιδηροπούλου, ξεκίνησε το μπάσκετ στον Πρωτέα Βούλας. 10 χρόνια μετά ξεκίνησε το ταξίδι της σε άλλες ομάδες: Ελευθερία Μοσχάτου, Α.Ο Τρίτων, Αμύντα με...
Με δύο τρόπους μπορεί να ερμηνευθεί και ν’ αξιολογηθεί η εμφάνιση των αθλητών και αθλητριών του Α.Ο.Π.Φ. στο πρωτάθλημα Ελλάδος (Νότιος όμιλος) της...
Η Βάσια Παπαμαρκάκη, γεννημένη το 2001, έχει με τις Εθνικές Ομάδες, σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες. Αγωνίζεται επί σειρά ετών σε πολλές ομάδες της Α1...
Τεράστια επιτυχία της ομάδας κολύμβησης καθώς στέφθηκε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ στην κατηγορία Εφήβων -Νεανίδων, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στα...
Η πολλά υποσχόμενη, νεαρή αθλήτρια Μαρία Διαμαντοπούλου, εντάχθηκε στον ΑΟΠΦ στα μέσα της περιόδου 2023-24 και με την αγωνιστική της παρουσία είχε σημαντική...
Η Άννα ξεκίνησε τα πρώτα της βήματα στο μπάσκετ, σε ηλικία 8 ετών , στην ομάδα του Αμύντα. Μεταπήδησε σε ηλικία 14 ετών στην ομάδα του Αθηναϊκού, υπήρξε μέλος...
Η Έφη Καντέλη, ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Πελασγού Μεγαλόπολης και έπαιξε και στην γυναικεία ομάδα στην ομάδα έως και το 2020. Γεννημένη...