ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Μόνος πρώτος ο Α.Ο.Π.Φ. στην κορυφή της βαθμολογίας

Ακόμα μια νίκη για τον ΑΟΠΦ, με την ομάδα μας να περνάει εύκολα από την Καλλιθέα, επικρατώντας με 69-51 και κάνοντας το 7 στα 7 στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ.

Η ομάδα μας είχε τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα και στο δεύτερο ημίχρονο πάτησε γκάζι, φτάνοντας άνετα στην εκτός έδρας νίκη. Ο ΑΟΠΦ παραμένει μόνος πρώτος και συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.

Κορυφαίος της ομάδας μας ήταν ο Καράμπελας με 14 πόντους, ενώ 11 πρόσθεσε ο Τσορμπατζίογλου. Για την ομάδα της Καλλιθέας, ο Λαζαρίδης είχε 11 πόντους και ο Λάμπρου 10.

ΑΕ Καλλιθέας – ΑΟΠΦ 51-69

Διαιτητές: Πηλοΐδης, Βλάσσης, Ιορδανίδης.

Δεκάλεπτα: 10-12, 26-31, 41-53, 51-69.

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Τσιμπούκης) Κιούσης, Σμυρνής 4, Λάμπρου 10(2), Τσελεπίδης 9, Μούστα 5, Λαζαρίδης 11(1), Κουτσουβάς 2, Παπαζαφειρόπουλος, Τσιμπούκης Σ. 2, Τσιμπούκης Χ., Καραγιώργης 8

ΑΟΠΦ (Παπαδάτος, Ζάνος): Βαϊδάκης 5(1), Τσελεμπής 7 (1), Πρόγκας, Κοκαλιάς, Τσορμπατζίογλου 11(2), Τσιπίδης 5, Καράμπελας 14(3), Δορκοφίκης 9(1), Μελισσουργός 4, Κέκκης, Καψαρίδης 8, Εξηνταβελώνης 6

Μετά το τέλος του αγώνα, ο άμεσος συνεργάτης του Αλέξη Παπαδάτο, Δημήτρης Ζάνος, δήλωσε:

«Το ξεκίνημά μας δεν ήταν καθόλου καλό. Δεν είχαμε καθόλου ρυθμό και στην επίθεση ήμασταν πάρα πολύ άστοχοι. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε με την ίδια καλή άμυνα, ενώ στην άλλη πλευρά βρήκαμε ρυθμό. Πήραμε τη μπάλα, βάλαμε εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό, παραμείναμε στο πλάνο μας, σουτάραμε καλύτερα και έτσι φτάσαμε στην τελική νίκη».