ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Α.Ο.Π.Φ.: 13η Αγωνιστική Α ΕΣΚΑΝΑ γυναικών – 10η Αγωνιστική Κορασίδες

Α ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΑΟΠΦ-ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ: 42-67 (ημιχρ. 23-30)
Για την 13η Αγωνιστική ομάδα των γυναικών δεν τα κατάφερε απέναντι  Προφήτη Ηλία που παρέμεινε στην 1η θέση και γνώρισε την ήττα στο Μπεφόν με 42-67. Μετά από ένα αποδοτικό πρώτο δεκάλεπτο που έληξε 17-15, η ομάδα μας, άρχισε σταδιακά να εμφανίζει επιθετική δυστοκία, η οποία συνεχίστηκε έως το τέλος του παιχνιδιού.  Στο ημίχρονο ο αντίπαλος κατάφερε να προηγείται με 23-30. Το παιχνίδι συνεχίστηκε στην ίδια χαμηλή επιθετική απόδοση και παρόλη την φιλότιμη προσπάθεια των αθλητριών μας στην άμυνα, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 42-67. Επόμενο και τελευταίο παιχνίδι, εναντίον του Ιωνικού, την επόμενη Κυριακή. Ακολοθούν τα play offs για τις 4 πρώτες ομάδες του ομίλου. Καθώς η βαθμολογία των 3 πρώτων ομάδων έχει ήδη ξεκαθαρίσει, η ομάδα μας, (2η θέση), θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Βάρης, (3η θέση), σε αγώνες που θα αναδείξουν τον νικητή, στις 2 νίκες  και οδηγούν στον τελικό.
ΑΟΠΦ- ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ: 42-67 (ημιχρ. 23-30)
Δεκάλεπτα: 17-15, 23-30, 30-47, 42-67
ΑΟΠΦ (Ζέρβα, Κοπάτσκοβα)
Κοτρώτσιου, Σταθάκη, Παντελή 12 (1), Κούκη, Κοτσιάφτη 2, Καρακλή 5 (1), Πιτσάκη 6, Βόπη, Σανταμούρη, Νασιάκου 6, Μπρέλλου 11 (3).
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Σκληρός, Φεξης)
Γκίκα, Κίτσιου 20, Μικέλη, Λουκάτου 21, Κρίτσαλου 10, Στεφάνου Α.Μ 7(1), Δουλάμη, Κοσκινά Μ, Κοσκινά Α 9, Κομνινέλη.
======================================================================
Α.Ο.Π.Φ. – Κορασίδες – 10η Αγωνιστική
Με νίκη συνεχισαν οι κορασίδες του ΑΟΠΦ και επικράτησαν εκτός έδρας, του Φάρου Κερατσινίου με σκορ 38-43.
Τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος, η ομάδα των κορασίδων μοιράζεται την 1η θέση στη βαθμολογία με την ομάδα της Ένωσης Ν.Περάμου, με την οποία θα αναμετρηθεί στην επόμενη αγωνιστική.
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΟΠΦ  38:43
(8:10,12:11,13:7,5:15)