ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την πρώτη της νίκη, πέτυχε η ομάδα μπάσκετ των γυναικών στο φετινό πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών

Την πρώτη της νίκη, πέτυχε η ομάδα μπάσκετ των γυναικών στο φετινό πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών και για την 2η αγωνιστική  επιβλήθηκε στην έδρα της, του Ανδρογέα Ηρακλείου με σκορ 54-47.

Η ομάδα μας, ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και με μεγάλη πίεση στην άμυνα, κατάφερε ήδη από το 1ο δεκάλεπτο να προηγείται στο σκορ με 22-9 και το ημίχρονο να λήγει με την διαφορά να διευρύνεται και το σκορ 35-19.ενώ στην λήξη του 3ου δεκαλέπτου η διαφορά άγγιξε τους 21 πόντους (49-28)  Η ομάδα μας, υπερίσχυσε του αντιπάλου της με την εξαιρετική αμυντική της λειτουργία και τον εξαιρετικά γρήγορο ρυθμό της στην επίθεση ( 34 αμυντικά  και 23 επιθετικά ρημπάουντ, 11 κλεψίματα, 14 ασσίστ)   Στο 2ο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα προσπάθησε να μειώσει την διαφορά η οποία όμως διατηρήθηκε σε επίπεδα ασφάλειας έως και το τέλος του αγώνα.
Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα για την 3η αγωνιστική, ο Άρης Χολαργού, σε εκτός έδρας αγώνα

Π. Φάληρο-Ανδρογέας 54-47
Διαιτητές: Χαϊνά-Ζαφείρη
Δεκάλεπτα: 22-9, 35-21, 49-28, 54-47
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Κοτσιάφτη 10(1), Χελιώτη 12, Κοντογεώργου 6, Παπαμαρκάκη 6(2), Σιδηροπούλου 4, Τσιλιμπάρη 7, Διαμαντοπούλου 6(2), Συγγρού 3, Μαλαπάνη.
Ανδρογέας (Καρλάφτης): Δανδουλάκη 25(2), Τραγουστή 5(1), Χιούτεβιτς 1, Μαυράκη 2, Μανουκάκη 7(2), Χαλεπάκη, Ιατράκη 3(1), Μηλιάρα 4, Γαλανάκη, Καζάκη, Τζαγκαράκη.