ΜΕΝΟΥ ΣΤΙΒΟΣ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΤΙΒΟΥ

Δυναμική παρουσία των δρομέων του Α.Ο.Π.Φ. στον ημιμαραθώνιο της Αθήνας

Πρωταγωνίστησαν οι δρομείς του ΑΟΠΦ στον διεθνή ημιμαραθώνιο της Αθήνας και στους παράλληλους αγώνες του.

Ο Χρήστος Μπουντούλης αναδείχθηκε 6ος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα του ημιμαραθώνιου και 7ος στη γενική κατάταξη, καθότι τον ξεπέρασε ένας Γάλλος. Την 46η στο πρωτάθλημα και την 53η στη γενική, κατέλαβε ο Ισίδωρος Μούγγρος. Τερμάτισαν 5.577 δρομείς, άνδρες και γυναίκες.

Η 13χρονη, Γλυκερία Σκάρκου είναι ασταμάτητη. Κατέκτησε την 2η θέση στον αγώνα των 3χλμ. γυναικών. Προσέξτε, όχι παγκορασίδων!

Στο αντίστοιχο αγώνισμα των ανδρών διακρίθηκε ο Γιώργος Σταμούλης, που πήρε το ασημένιο μετάλλιο. Πρόσφατα είχε αναδειχθεί 4ος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανώμαλου δρόμου στην κατηγορία των νέων ανδρών.

Τέλος, πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η 16ετής, Δήμητρα Βελλιώτη. Τερμάτισε 10η στα 5.000μ. γυναικών. Στον τερματισμό έφτασαν 4.078 δρομείς, αθλήτριες και αθλούμενες.