ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Συνεχίζει τρένο ο Α.Ο.Π.Φ. για την άνοδο στην Γ Εθνική

Άνετη νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Α.Ο.Π.Φ. επί του Πειραϊκού με 88-54 και συνεχίζει την πορεια του για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Από κοντά και ο Μίλωνας που μοιάζει το φαβορί για την δεύτερη θέση μετά και την επικράτηση κόντρα στην ΑΕ Καλλιθέας με 78-67.

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 88-54
Δεκάλεπτα: 23-13, 44-31, 64-42, 88-54
Διαιτητές: Αυγερινός, Δαγκλής, Τζιμινίδης
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παπαδάτος, Καμαριώτης): Βαϊδάκης 8(1), Τσελεμπής 14, Κοκαλιάς 5(1) , Τσορμπατσίογλου 6(2), Καράμπελας 8(2), Καψαρίδης 10(2), Εξηνταβελώνης 16, Μελισσουργός 15, Λάμπρου 6, Φρικάσης
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου Ν, Ποτόσογλου Μ) :Μουστάκας 13(3), Μπαλτσαβιάς 1, Θεοφανίδης 6, Καπερώνης, Μοσχολιός 3, Μπεζαντάκος 10, Τσαουρδάς 2, Μερισιώτης , Οουντίτζο 3, Γαλάνης 2, Φωτεινάκης , Αποστόλου 14

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 58 64

ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ – ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 76-61

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 66-74

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 88 54

ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 64-48 

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 91 81

ΜΙΛΩΝΑΣ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 78-67

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
1 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 42 22 20 2 1622 1351
——————————————————————-
2 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ 40 22 18 4 1678 1431
3 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 37 22 15 7 1626 1459
4 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 37 22 15 7 1659 1553
5 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 36 22 14 8 1556 1498
—————————————————————————
6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 36 22 14 8 1526 1457
7 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 34 22 12 10 1495 1458
8 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 31 22 9 13 1402 1436
9 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 31 22 9 13 1403 1492
——————————————————————————
10 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 30 22 8 14 1614 1572
11 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 30 22 8 14 1474 1564
12 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 29 22 7 15 1543 1592
13 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 27 22 5 17 1251 1513
—————————————————————————-
14 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 22 22 0 22 1197 1670
 
Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής (1/4):
22.00  ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ – ΓΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
20.15  ΑΝΤΙΣΤ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕ ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ
21.00  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ – ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
20.30  ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
21.30  ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
21.30  ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝ. ΣΩΜ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ – ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ  
20.45  ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ Α.Ο.Π.Φ.

Ο Α.Ο.Π.Φ. ΣΤΟ FACEBOOK

ΣΤΟ INSTAGRAM Ο Α.Ο.Π.Φ.

Ο Α.Ο.Π.Φ. ΣΤΟ TWITTER

ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ ΣΤΟ YOUTUBE