ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΑΟΠΦ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Η μεγάλη οικογένεια του Α.Ο.Π.Φ.: Κολύμβηση, Στίβος, Τένις, Βόλεϊ, Πόλο και Μπάσκετ!

Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019 στις 6:30 μ.μ. στo Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ του Δήμου Π. Φαλήρου «Σοφία Μπεφόν»

Ειδικές Τιμητικές Βραβεύσεις

  • Αλαφραγκής Ιωάννης – 1η Θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ν. Ανδρών
  • Δήμου Δημήτριος – 1η Θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ν. Ανδρών & 1η Θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων
  • Κάκαρης Κωνσταντίνος – 1η Θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ν. Ανδρών
  • Ρομπόπουλος Χαράλαμπος – 1η Θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ν. Ανδρών
  • Σπηλιόπουλος Φώτιος – 1η Θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ν. Ανδρών
  • Λοράντος Θεόδωρος και Καραμάνης Νικόλαος – Ομοσπονδιακός Προπονητής και βοηθός Ομοσπονδιακός Προπονητής της εθνικής ομάδας Ν. Ανδρών
  • Σπηλιωτόπουλος Κωνσταντίνος
  • Αργύρης Θεοδωρόπουλος
  • Κρέστα Βασιλική
  • Μιχοπούλου Έλένη, πρόεδρος Γ.Ο.Π.Φ. «Η ΑΡΜΟΝΙΑ»
  • Γιαννακοπούλου Κατερίνα, πρόεδρος του συλλόγου «ΑΛΜΑ»

Α.Παρουσίαση Νέων Τμημάτων

  1. ΒΟΛΕÏ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Δημάρατου Μαριάννα

Θεοδωρακοπούλου Παναγιώτα

Καραγιαννίδου Βάσια

Λούρου Έλλη

Παπαγεωργίου Μαριλένα

Παπαδόγιαννη Παναγιώτα

Τζόβολου Έλενα

Χαρίση Αντουανέτα

Χιωτίνη Ελισσάβετ

Χιωτίνη Σοφία

Προπονητής: Χιωτίνης Νικήτας

  1. ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Βασιλείου Αθανασία

Γκίλια Μαρίκα

Ελευθερίου Ελευθερία

Μάλαμα Κατερίνα

Μαχλά Βασιλική

Μαχλά Ευαγγελία

Νάτσκου Ευθυμία

Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα

Ράπτη Παγώνα

Σκουλή Χριστίνα

Σταμάτη Βασιλική

Τριαντάφυλλου Μαρία Ιωάννα

Προπονητής: Γερεουδάκης Γιάννης

Βοηθός προπονητή: Στανέλλος Μίλτος

  1. ΕΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ εκγύμνασης και ενδυνάμωσης αθλητών

Υπεύθυνος: Ντάκουλας Κώστας

  1. ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Αλεβίζος Ρήγας

Δημητρόπουλος Ορφέας

Εμινίδης Γεννάδιος

Εξηνταβελώνης Βασίλης

Καραμπακάκης Άλκης

Λάμπρου Κωνσταντίνος

Λασπιάς Χρήστος

Μπγιάλας Χάρης

Μπέλλας Αντώνης

Πλουμίδης Πέτρος

Πρεμέτης Παναγιώτης

Προεστάκης Νάσος

Σαλάπας Χαράλαμπος

Τζερμπατζίδης Δημήτρης

Φιρκάσης Νίκος

Χατζημιχάλης Γιάννης

Χατζηπαυλής Ιωσήφ

Προπονητής: Στεφανάκης Γιάννης

Έφορος: Αλεβίζος Δημήτρης

Β. Απονομές στα Αγωνιστικά Τμήματα

  1. ΣΤΙΒΟΣ

Βούρος Άρης, Μενής Γιώργος, Δαραβέλας Παναγιώτης, Βελιώτη Δήμητρα, Τζωρτζή Μελίνα, Φαλάδος Σπύρος, Σκάρκου Γλυκερία, Χατζηπαναγιώτη Ηλιάνα.

Προπονητές: Χαραμής Παναγιώτης, Ιακωβίδου Θάλεια

  1. ΤΕΝΙΣ

Αντωνιάδης Φώτης, Πράπα Τατιάνα. 

Υπεύθυνος τεχνικός Διευθυντής: Μπούσουλας Έκτορας

  1. ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Κατηγορία OPEN

Γεωργαράκης Γιάννης, Κυρήκου Μαρία, Τρούλου Κυριακή, Χαμάκος Διονύσης, Αντωνίου Σπύρος, Σεβαστός Θανάσης, Λύρα Ανθή, Κουμπενά Νεφέλη, Σιδερή Μαρία.

Age Group

Ξενούλης Πέτρος, Καραθάνου Φωτεινή, Λύρα Ανθή, Σιδερή Μαρία, Κουμπενά Νεφέλη, Μουμούρη Ευγενία, Νικολοπούλου Κωνσταντίνα, Αρβανίτης Βαγγέλης, Νταλίπη Ουρανία, Αλεξάκη Χριστίνα, Σιδερής Σπύρος, Θεοδώρου Λαμπρίνα, Διαμάντης Νικόλας, Λερούτσος Θανάσης, Καραμποΐκη Σμαράγδα, Κώστα Μαρία, Ζούκος Βαγγέλης, Μανωλάς Σταμάτης, Φραγκούλης Γιώργος, Ρωμανός Άγγελος.

Προπονητές: Γιαννούτσος Στέργιος, Αίσωπος Παναγιώτης, Μυλωνόπουλος Άγγελος

Τεχνικός Διευθυντής: Κοζομπόλης Ευάγγελος

Θερινοί αγώνες προαγωνιστικής κατηγορίας

12 ετών

Ευσταθίου Κωνσταντίνος, Πολυδωρόπουλος Γιώργος, Νακκάς Αλέξανδρος, Γάλλος Διονύσης, Γιαβρίδου Σοφία , Σπύρου Σταματίνα, Όντρια Αγγελική,   Δημητρακοπούλου Χριστίνα, Γκρεκ Άννα  – Μαρία.

Προπονητής: Χωριανοπούλου Αμαλία

11 ετών

Πέτριβ Νικόλαος, Αλεξάκης Ορέστης, Τζήμας Ηλίας, Σπύρου Άννα, Ντελέζου Ελένη, Κουστουμπάρδη Έλενα, Μετούσι Εβιόλα.

Προπονητής: Μπατής Αιμίλιος

10 ετών

Θεοδώρου Βανέσσα, Γιόβα Ουρανία, Ζόνκα Χριστίνα, Πριμηκυρίου Ιωάννα, Δημοπούλου Νικολέτα, Κούλη Μυρσίνη, Μάγκου Μαρκέλλα.

Προπονητής: Μυλωνόπουλος Άγγελος

  1. ΠΟΛΟ
  • Ομάδα Νέων Ανδρών  – 2η Θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2017 – 2018

Αλαφραγκής Ιωάννης , Αλεξανδρίδης Θεόφιλος, Αμπατζής Θωμάς, Αναγνωστόπουλος Αθανάσιος, Βακολέτος Ιωάννης, Βώσσος Χριστόφορος, Γωνιωτάκης Κορδεράς Μιχαήλ Άγγελος, Γκάτσος Γεώργιος, Κάκαρης Κωνσταντίνος, Καραβέβας Βασίλειος, Καραγιάννης Κωνσταντίνος, Κατσαγούνος Γεώργιος, Κλαψιανός Δημήτρης, Κρανιάς Βασίλειος,  Μαλανδράκης Ιάσονας, Μαλανδράκης Φίλιππος, Οριάνος Βαγγέλης,  Παζαΐτης Ελευθέριος, Περπινιάδης Βασίλειος, Φιρφιλιώνης Ανδρέας, Χαïδόπουλος Άγγελος, Χαïδόπουλος Σωτήρης.

Προπονητής: Μαμούρης Νικόλαος

Βοηθός Προπονητή: Σκανδάλης Γεώργιος

Έφορος: Μοσχοβέλης Άγγελος                                                

  1. ΜΠΑΣΚΕΤ
  • Ομάδα Παίδων  – Άνοδος στην Α’ κατηγορία ΕΣΚΑΝΑ  

Αγγελόπουλος Γιώργος, Ατματζίδης Παύλος, Γελεγένης Γιάννης, Γεωργιάκος Μιχάλης, Ζωγράφος Δημήτρης, Λιάσκος Χρήστος, Λιουδάκης Άγγελος, Λιουδάκης Βασίλειος, Μουρίκης Ανδρέας, Ντόκας Άγγελος, Παΐζης Ραντοΐκοβιτς Φίλιππος, Πράττας Παναγιώτης, Σάσσαρης Ανδρέας, Σούτας Κωνσταντίνος, Χαρίτος Θεοδόσιος.

Προπονητής:  Ζάννος Δημήτριος

Έφοροι: Λιουδάκης Μιχαήλ, Αντωνόπουλος Γεώργιος

        ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ Α.Ο.Π.Φ.

Νικόλαος Δέτσης                                    Πρόεδρος

Διονύσιος Βώσσος                                 Αντιπρόεδρος

Ευάγγελος Μουρίκης                             Γενικός Γραμματέας

Βασίλειος Αργυράκης                            Ταμίας

Όμηρος Δεïμέζης                                    Μέλος Δ.Σ.

Ιωάννης Σιγάλας                                     Μέλος Δ.Σ.

Κωνσταντίνος Οικονόμου                    Μέλος Δ.Σ. 

Παναγιώτης Σμυρνιώτης                       Μέλος Δ.Σ.

Κωνσταντίνος Τρούλος                         Μέλος Δ.Σ.

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

Κολύμβηση:               Νίκος Δέτσης, Πέτρος Κορώνης, Γιάννης Σιγάλας, Γιώργος Καραθάνος

Πόλο:                           Διονύσιος Βώσσος, Κώστας Τρούλος, Σοφοκλής Γενηδουνιάς,        Ευαγγελία Τριανταφύλλου

Μπάσκετ:                   Ευάγγελος Μουρίκης, Όμηρος Δεïμέζης, Παναγιώτης Σμυρνιώτης, 

                                    Νίκος Ζώρζος, Χρήστος Μπέλλας

Τένις:                           Γεώργιος Πράπας

Στίβος:                         Μαρίνα Ιακωβίδου, Νίκος Κωνσταντόπουλος

Βόλεϊ:                          Αλέξανδρος Παναγιωτακόπουλος

Νομικοί Σύμβουλοι: Κλεομένης Παπανικολάου, Ολυμπία Αναστασοπούλου

ΧΟΡΗΓΟΙ

ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ

NEW YORK COLLEGE

PHARMASEPT

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΧΟΥΡΔΑΚΗ

ΓΑΛΑΚΤΟΠΩΛΕΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ «Ο ΛΑΜΠΡΟΣ»

ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ «ΤΑ ΠΙΠΕΡΙΑ»

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑΡΑ

 

*ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας Α.Ο.Π.Φ. 2019! Φωτορεπορτάζ και βίντεο!

Γραφεία Διοίκησης

Διεύθυνση: Δ.Α.Κ. Παλαιού Φαλήρου, Μαρίνα Φλοίσβου

Τηλ.: 210 9817330, Fax: 210 9817330, mail: info@aopf.gr

Site: www.aopf.gr

Facebook: ΑΟΠΦ – Αθλητικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου & ΑΟΠΦ Πάμε σαν Άλλοτε

Τμήμα Μπάσκετ: Ρέστειο γήπεδο μπάσκετ, Τηλ.: 210 9401911, mail: basket@aopf.gr, 5:30 – 8:30 μ.μ.

Τμήμα Κολύμβησης: Κολυμβητήριο ΔΑΚ Π. Φαλήρου, Τηλ.: 210 9889333, mail: swimming@aopf.gr, 3 – 9 μ.μ.

Τμήμα Πόλο: Κολυμβητήριο ΔΑΚ Π. Φαλήρου, Τηλ.: 210 9855755, mail: waterpolo@aopf.gr, 5 – 9 μ.μ.

Τμήμα Στίβου: ΔΑΚ Π. Φαλήρου, Τηλ.: 210 9803332, mail: stivos@aopf.gr, 6 – 8 μ.μ.

Τμήμα Τέννις: Αμφιτρίτης 63, Π. Φάληρο, Τηλ.: 210 9821459, Fax: 210 9821459, 3 – 9 μ.μ., mail: tennis@aopf.gr

Τμήμα Βόλεϊ:  Κλειστό γυμναστήριο Π. Φαλήρου, Τηλ.: 210 9817330, Fax: 210 9817330, mail: info@aopf.gr

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ Α.Ο.Π.Φ.

Ο Α.Ο.Π.Φ. ΣΤΟ FACEBOOK

ΣΤΟ INSTAGRAM Ο Α.Ο.Π.Φ.

Ο Α.Ο.Π.Φ. ΣΤΟ TWITTER

ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ ΣΤΟ YOUTUBE