ΜΕΝΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Η αγωνιστική ομάδα του Α.Ο.Π.Φ. στην κολύμβηση κατέκτησε 11 χρυσά, 15 ασημένια και 7 χάλκινα μετάλλια!

Το Σαββατοκύριακο 1-2/12/2018 στο κολυμβητήριο της Ν. Σμύρνης είχαμε αγωνιστική δραστηριότητα με πολλές επιτυχίες για το τμήμα κολύμβησης του Α.Ο.Π.Φ.

Η αγωνιστική μας ομάδα (παμπαίδες-παγκορασιδες Α-Β, και κάποιοι αθλητές-αθλήτριες ΟΠΕΝ) συμμετείχαν στους αγώνες «1ο Κύπελλο Νικος Γκρεκας» και εκτός των καλών επιδόσεων για την εποχή, κατέκτησαν 11 χρυσά-15 ασημένια και 7 χάλκινα μετάλλια

Η προαγωνιστική μας ομάδα που συμμετείχε με 12 αθλητές-τριες 10 ετών, στους πρώτους αγώνες για τη φετινή χρόνια, κατέκτησε 4 μετάλλια (2 χρυσά- 1 ασημένιο-1 χάλκινο) ενώ όλα τα παιδιά βελτίωσαν τις ατομικές τους επιδόσεις!

Στα αξιοσημείωτα των αγώνων η ανακήρυξη της αθλήτριας μας, Φωτεινής Καραθάνου, ως καλύτερη αθλήτρια αγώνων στην κατηγορία παγκορασίδων Α´.