ΜΕΝΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑ & ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Α.Ο.Π.Φ. με πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε εντός έδρας της Αχαγιάς με 84-54

Ο αγώνας στο «Σοφία Μπεφόν» ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για το Παλαιό Φάληρο με τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα νωρίς με 12-4 στο 5′.

Η Αχαγιά, όχι μόνο δεν αντέδρασε αλλά βρέθηκε στο – 17 (27-10). Η ομάδα της κάτω Αχαγιάς κατάφερε αρχικά να μειώσει σε 34-23 στο 15′ και να κλείσει το ημίχρονο στο 39-32.

Στο δεύτερο κομμάτι του αγώνα, η ομάδα του ΑΟΠΦ διατήρησε ένα προβάδισμα 8 πόντων στο 25′ (48-40) και στη συνέχεια έτρεξε σερί 13-0 για το 61-40 στο φινάλε του 3ου δεκάλεπτου. Από εκεί και έπειτα, η αναμέτρηση αποτέλεσε έναν μονόλογο των γηπεδούχων που έφτασαν σε μια άνετη νίκη.

ΑΟΠΦ-ΑΧΑΓΙΑ 82 84-54

Τα δεκάλεπτα: 27-10, 39-32, 61-40, 84-54

Διαιτητές: Κώτσου-Κατσαπρακάκης

ΑΟΠ ΦΑΛΉΡΟΥ (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 5 (1), Μαυροειδής 2, Προγκας 5, Γραμματικός 12 (3), Βαλιώτης 7 (2), Βούζας 2, Καψαρίδης 3, Σαρδάνης 2, Σολωμός 14, Αγγελόπουλος 20 (3), Ανδρεάτος 6 (1), Τσαπρούνης 6.

ΑΧΑΓΙΑ 82 (Μπαζίνας): Τασσόπουλος 6, Μπουρδάνος 17 (1), Σερέτης 10 (1), Καλογιάννης, Γκούτης, Φραντζής 10 (1), Μίχος, Ταρνάρης 4, Χριστοδουλόπουλος, Λυμπέρης 7.